HomeДЕНЕШНАСкопјеФото: Детенце од Скопје со најскромното писмо до Дедо Мраз

Фото: Детенце од Скопје со најскромното писмо до Дедо Мраз

Новогодишните празници се идеален период за сите дечиња да ги побараат своите неисполнети желби од дебелиот дедо со бела брада. За некого тоа е начин да си побара сѐ што му лежи на душа, но за ова скопско детенце скромноста очигледно вреди злато. Ова писмо адресирано до Дедо Мраз го напишал Христијан Петрушевски, третоодделенче од ОУ „Партение Зографски“ кое добива апсолутно позитивни коментари.

pismo dedo mraz2


 

„Драг Дедо Мраз (мама и тато) за Нова година ако не можеш не мора да ми донесеш: ако немаш хелихоптер на далечинско не сакам ништо повеќе од едно чоколадо од 100 гр. и здравје и среќа“, стои во пораката на малиот Христијан.


 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com