Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаФото: Автомобил влета во зграда – едно лице загина

Фото: Автомобил влета во зграда – едно лице загина

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи вечерва на улицата Васил Ѓоргов, во близина на ТЦ „Зебра“, кога автомобил „Опел корса“ со голема брзина влета во еден од излозите на околните згради.
opel2
Како што дознава Макфакс, на лице место бил направен обид да му се пружи прва помош на настраданото лице, чиј идентитет не е познат, но безуспешно. На местото на настанот пристигна противпожарно возило, а полицијата врши увид.