HomeРЕФЛЕКТОРМузикаФото: Атрактивната Станковска покрај Ѓоко Јовиќ, што се снима?

Фото: Атрактивната Станковска покрај Ѓоко Јовиќ, што се снима?

Популарната ТВ водителка и манекенка, Симона Станковска ја игра главната улога во новиот видео запис на атрактивниот македонски пејач Ѓоко Јовиќ.

jovik-spot-2  Станува збор за српска композиција која го носи насловот „Сутра је нови дан“ односно „Утре е нов ден“ на македонски, а видео приказната е дело на Горила Продукција.

jovik-spot-4

Песната заедно со видео запис ќе биде промовирана во наредните денови преку медиумската мрежа на најголемата српска продукција „Гранд“.

jovik-spot-1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com