Friday, Apr 3, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиФормула 1: Џиновски гуштер претрча на патеката во Сингапур!

Формула 1: Џиновски гуштер претрча на патеката во Сингапур!

monza-5

Денес на трката од Формула еден на патеката во Сингапур гледачите можеа да бидат сведоци на една необична: Гуштер прерчна на патеката!

На еден од неофицијалните тренинзи, пред возачите излезе влекач од огромни размери. На него налета младиот холандски возач Макс Ферстапен кој беше прилично изненаден од оваа глетка.

Во продолжение погледнето го видеото од овој необичен настан: