Sunday, Jun 17, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалФирмино нов играч на Ливерпул

Фирмино нов играч на Ливерпул

Roberto Firmino

Одлична вест за фудбалските фанови на англискиот клуб Ливерпул. Бразилскиот напаѓач Фирмино е нивното петто засилување за оваа сезона. Многу екипи се трудеа да дојдат до потписот на 23 годишниот бразилец кој досега настапуваше за екипата на Хофенхајм во Бундес лигата.roberto f

Се очекува Фирмино да дојде во Ливерпул на лекарски преглед  веднаш по завршувањето на Копа Америка. Цената која мораше Ливерпул да ја издвои за да успее да го доведе талентираниот напаѓач изнесува околу 29 милиони фунти.