HomeДЕНЕШНАПолитикаФетаи: Секој што украл народни пари ќе ги врати, тие се како шило

Фетаи: Секој што украл народни пари ќе ги врати, тие се како шило

Обвинителката Фатиме Фетаи како и вообичаено имаше задача да ја објасни досегашната истрага за новиот предмет „Трезор“ во кој се осомничени полициски функционери за проневера на буџетот и лично богатење. Фетаи посочо дека СЈО ќе се бори до крај секој оној кој украл народни пари, освен што ќе треба да одговара, истите и да ги врати.

– Парите, како и вистината, се како шило. Ова обвинителство ќе вложи максимални напори, секој кој злоупотребил народни пари, да седне на обвинителна клупа и да ги врати парите, го заврши своето излагање Фетаи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com