Friday, Mar 23, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈТенисФедерер го порази Ѓоковиќ на омилениот турнир

Федерер го порази Ѓоковиќ на омилениот турнир

Роже Федерер стигна до седмата титула во седмото финале на Мастерс турнирот во Синсинати поразувајќи го најголемиот ривал Новак Ѓоковиќ со 2:0 во сетови. Првиот сет беше изедначен и влезе во тајбрејкер кој швајцарецот го доби со 7:1. Во вториот сет Федерер ги искористи грешките на Ноле и го победи со 6:3 во гејмови.