Sunday, Jun 17, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈТенисФедерер ги израдува фановите – Ќе играм и по Рио 2016

Федерер ги израдува фановите – Ќе играм и по Рио 2016

Тенискиот ас Роже Федерер ги демантираше шпекулациите дека по Летните олимписки игри во Рио 2016-та ќе се пензионира од активно играње тенис, но пред дуелот со Андреас Сепи ги демантираше овие тврдења. „Никогаш не сум рекол дека ќе се пензионирам по Олимпијадата, свесен сум дека пензионирањето е блиску, но имам уште пред себе.