HomeДЕНЕШНАСветФБИ нема да го гони Бред Пит за физичка злоупотреба на децата

ФБИ нема да го гони Бред Пит за физичка злоупотреба на децата

Американското федерално истражно биро нема да ја продолжи истратата за физичко насилство на Бред Пит против неговите деца, откако испадна дека информациите за тепање се од непотврдени извори кои или ја измислиле или ја препумпала приказната.

Извор од ФБИ  изјавил дека од досегашните докази и видеото, кое се споменуваше како повод за евентуална истрага, Бирото утврдило дека нема никаква основа што би оправдала постапка против Пит.

Станува збор за видео за наводна жестока расправија помеѓу Пит и неговиот 15-годишен посвоен син Медокс за време на лет во нивниот приватен авион кое беше повод за бројни шпекулации, но утврдено е дека нема никаква основа за насилство. Разводот меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит ги наполни таблоидите со бројни шпекулации, невистини и непороверени тврдења.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com