HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаФатална соообраќајка во Ресен, загина младо момче

Фатална соообраќајка во Ресен, загина младо момче

soob

Во фатална сообраќајна несреќа животот го загуби 19 годишно момче. Сообраќајката се случила вчера на патот Охрид- Ресен во близина на селото Крушје.

soobrakajka-kriusje-1

Според првичните информации дошло до директен судир меѓу два автомобили, едно југо со битолски регистарски таблици и пасат со ресенски еден со битолски регистарски таблици. МВР изврши увид на местото на несреќата, а телото е предадено на обдукција, па се очекуваат повеќе детали за инволвираните во несреќата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com