Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаФантастичниот „Рено Меган“ за 2016та година!

Фантастичниот „Рено Меган“ за 2016та година!

renomegan2016-540x320

Четвртата генерација od моделот на „Рено Меган“ ја дочека својата светската премиера на Саемот за автомобили во Франкфурт во септември годинава, но пред почетокот на продажбата на европскиот пазар „Рено“ објави нови фотографии од овој автомобил.

Renaultmegane014

Новиот „Меган“, кој во продажните салони ќе стигне во јануари 2016, е подолг од претходникот за 64 милиметри, но истовремено е и понизок и тоа за 25 милиметри.