Saturday, Apr 21, 2018
HomeРЕФЛЕКТОРФилмФалкао со Челзи ќе го поправа впечатокот во Премиер лигата

Фалкао со Челзи ќе го поправа впечатокот во Премиер лигата

Колумбискиот напаѓач Радамел Фалкао ќе ја продолжи кариерата во Челзи барем на една година откако Монако се согласи да го пушти на заем. Одличниот голгетер немаше идеална сезона во Манчестер Јунајтед и ќе се обиде да се наметне кај Мурињо кој сака корпулентни напаѓачи и ќе може квалитетно да го искористи во тимот за наредната сезона.