Monday, May 25, 2020
HomeГИГА БАЈТСмартфонЕвтиниот, а моќен Xiaomi Mi5 mini ќе биде главна закана за iPhone se

Евтиниот, а моќен Xiaomi Mi5 mini ќе биде главна закана за iPhone se

Xiaomi планира исто така да го нападне Apple со мини верзија на Xiaomi Mi 5 која ќе има големина на екранот до 4.3 инчи, но со многу моќен сетап составен од осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, 3 GB RAM, 32 GB меморија која може да се надополни, 16 мегапикселна главна камера и 13 мегапикселна селфи камера. Xiaomi Mi 5 mini ќе пристигне за месец до два, а ќе чини околу 300 долари.

Извор: telefoni.mk