HomeДЕНЕШНАПолитикаЕве кој ќе ги предводи кандидатските листи на ДУИ

Еве кој ќе ги предводи кандидатските листи на ДУИ

Демократската унија за интеграција откако ги достави до Државната изборна комисија, кандидатските листи за пратеници, вчера во Kичево пред граѓаните и своето членство ги промовираше кандидатите за пратеници.

Според одлуките на највисоките партиски тела, носител на листата на ДУИ во првата изборна единица е Aртан Груби, во втората Eјуп Hалими, во третата изборна единица е Нафи Дурмиши, а во четвртата Артин Спахиу. Во петтата изборна единица прв на листата е Агим Шаќири а во шестата лидерот на партијата Али Ахемти. Во седмата Џевдет Спахиу.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com