HomeДЕНЕШНАЕве какво време не очекува

Еве какво време не очекува

Денеска ќе биде претежно облачно. Од попладневните часови почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во останатите делови. Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од девет до 15 степени.

Во Скопје слично време, претежно облачно. Во текот на ноќта ќе има слаби врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com