HomeДЕНЕШНАЕве какви температури не очекуваат денеска

Еве какви температури не очекуваат денеска

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по котлините и речните долини со појава на слаба магла и ниска облачност, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 13 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com