HomeДЕНЕШНАСветЕвакуација во Лондон поради сомнително возило

Евакуација во Лондон поради сомнително возило

Повеќе стотици луѓе биле евакуирани во северниот дел на Лондон поради сомнително возило, пренесуваат британските медиуми. Евакуирани се и работници од канцеларии, а затворена била и метро станицата.

Полицијата реагирала на шпекулациите дека постои „сомнително возило“, пренесуваат тамошните медиуми. Деталите околу овој настан за сега не се познати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com