Sunday, Jun 24, 2018
HomeАНТИСТРЕСЖуркиЕра Истрефи ново засилување на Skopje Calling

Ера Истрефи ново засилување на Skopje Calling

era-istrefi

Албанската поп пејачка Ера Истрефи ќе биде специјална гостинка на фестивалот Skopje Calling и ќе настапи покрај светски диџеи Дејвид Гета и Робин Шулц. Истрефи доби огромна популарност со хитот Bonbon кој има над 50 милиони прегледи на YouTube. Спектакуларното шоу Skopje Calling ќе се одржи на 5-ти јуни.