HomeРЕФЛЕКТОРФилмЏенифер Лоренс и Крис Прет сами во вселената! (ВИДЕО)

Џенифер Лоренс и Крис Прет сами во вселената! (ВИДЕО)

Двете најголеми холивудски ѕвезди на денешницата Џенифер Лоренс и Крис Прет ги здружија силите во научнофантастичниот спектакл „Passеngers“, кој на 29 декември пристигнува на големото платно. Станува збор за еден од најисчекуваните филмови за оваа година, зад кое стои и големо режисерско име: Мортен Тилдум, номиниран за престижната награда Оскар за ремек делото „Игра на кодови“ од 2014 година.

Аурора (Лоренс) и Џим (Прет) се двајца патници кои се наоѓаат во вселенски брод кој ги носи во нов живот на нова планета. Меѓутоа, патувањето наскоро станува смртоносно, бидејќи коморите за спиење ќе ги разбудат од хибернација 90 години пред пристигнувањето на одреденото место.

Во продолжение погледнете го трејлерот:

Pa

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com