HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЏенет Џексон видена со хиџаб, дали ја смени верата ?

Џенет Џексон видена со хиџаб, дали ја смени верата ?

Пејачката Џенет Џексон оваа недела за прв пат беше видена во јавноста откако објави дека е бремена, а таа на себе имаше комплетна исламска носија, односно хиџаб. Се верува дека Џексон ја променила својата вера и станала муслиманка откако во 2012 година стапи во брак со катарскиот милијардер, 41-годишниот Висал ел Ман. Станува збор за нејзин трет брак.

dzenet-dzekson-f3

Делувајќи опуштено и среќно, парот бил фотографиран додека бил на прошетка и шопинг во Лондон, а јавноста најмногу ја запрепастила облеката на популарната пејачка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com