HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЕлена Петреска со нова песна и спот

Елена Петреска со нова песна и спот

Пејачката Елена Пeтреска  ќе ги изненади сите обожаватели со вистински летен хит.

Промоцијата на нејзината најнова  темата ,,Ајде врати се” ќе се случи   вечерва со почеток во 19 часот и 30 минути  во  Temple City Cafe.   Станува збор за песна во денс-хаус стил, авторско дело на Јован Јованов (музика и аранжман),  и Елвир Мекиќ( текст) . Видео спотот е сниман на Градкса плажа во соработка со ,,Фабрика продукција”

ELENA 2

Елена Петреска е реномиран музичар кој  веќе долги години опстојува на македонската музичка сцена.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com