Thursday, May 28, 2020
HomeДЕНЕШНАСветЕксплозија во центарот на Рим

Експлозија во центарот на Рим

rim eksplozija

Експлозија одекна во центарот на Рим, но засега нема информации за повредени, ниту пак се откриваат детали за експлозијата.

Како што јавуваат италијанските медиуми, инцидентот се случи во близина на пошта и можно е да било писмо-бомба или пакет-бомба.

Инцидентот се случил во близина а зградата на Обединети нации.