HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЕксплозија и пожар во Свети Николе

Експлозија и пожар во Свети Николе

Ноќеска околу полноќ во Свети Николе, од засега непознати причини, се случила експлозија во автомеханичарска работилница, а веднаш потоа и пожар во подрумскиот дел и приземјето на работилницата.

Пожарот бил изгаснат локалната противпожарна екипа, а денеска е започнат увид во присуство на пиротехничар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com