HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЕксплозија на бомба во Топанско, нема повредени

Експлозија на бомба во Топанско, нема повредени

Вчера во населбата Топанско поле била активира рачна бомба пред домот на познат бизнисмен, а од експлозијата настанала помала материјална штета без последици врз луѓето. Куриозитет е што во близина живее и вицепремиерот Муса Џафери. По експлозијата екипа на МВР направила увид и ќе се обиде да открие кој и зошто ја активирал бомбата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com