HomeДЕНЕШНАСветЕксплозија во рафинерија во Кина

Експлозија во рафинерија во Кина

Во градот Нанкинг во источна Кина се слушнала силна Експлозија во рафинеријата, пренесува кинеската Си-Си-Ти-Ви. Оганот е под контрола, а нема податоци околу евентуални жртви. На фотографиите објавени на социјалните мрежи можат да се видат густи облаци од дим.

2

Новинарската агенција „Синхуа“, повикувајќи се на локалната пожарникарна служба, објавила дека можна причина за експлозијата е пожар кој се случил за време на производниот процес.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com