HomeДЕНЕШНАСветЕксплозија во едно преградие на Истанбул, десетина повредени

Експлозија во едно преградие на Истанбул, десетина повредени

Најмалку 10 лицасе повредени во експлозија која го потресе индустриското преградрадие на Истанбул, кога експлодирал котел во фабрика за козметички производи, објавија турските телевизии НТВ и “Си-Ен-Ен Турк”. Станува збор за преградието Султанбејли, каде има многу автомеханичарски работилници и мали фабрики.

На социјалните мрежи беа објавени и видео-снимки на кои можат да се видат пожарникарни камиони како го гасат пожарот и димот кој излегува од триспратните згради.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com