HomeДЕНЕШНАРегионЕксплозија во Атина, шестмина повредени

Експлозија во Атина, шестмина повредени

fire_brigade_nofire_web-2-thumb-large

Утрово Атина ја потресе силна експлозија во ресторан за брза храна на плоштадот Викторија во центарот на Атина при што најмалку шест лица се повредени, а едно се води како исчезнато, а при експлозијата избувнал и голем пожар.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, во гаснењето на пожарот учествуваат 20 пожарникари со осум противпожарни возила.

Експлозијата, што се случи претпладнево, најверојатно претставува несреќен случај, предизвикан од истекување на пропан.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com