HomeДЕНЕШНАСветЕксплозија на гас во Шпанија, 77 повредени

Експлозија на гас во Шпанија, 77 повредени

Седумдесет и седум лица биле повредени откако се случила експлозија на гас во еден кафич во близина на Малага. Пет лица се здобиле со тешки телесни повреди. До експлозијата дошло околу 19 часот во местото Велес-Малага.

Според досегашните информации 77 лица биле повредени, од кои пет лица се наоѓале во критичка состојба.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com