HomeДЕНЕШНАСветЕксплодирала лабораторија за дрога во Бронкс, има повредени

Експлодирала лабораторија за дрога во Бронкс, има повредени

Неколку лица, вклучувајќи и најмалку еден пожарникар, биле повредени во експлозија за производство на дрога во њујоршкиот кварт Бронкс, пренесуваат медиумите во Њујорк.

Пожарникарните екипи пристигнале на местото на настанот бидејќи бил пријавен дефект на гасните инсталации, но таму била откриена лабораторија за производство на дрога. Повредените биле веднаш префрлени во болница.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com