HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЏеј-зи и Деми Ловато ќе настапат на фестивалот „The Global Citizen“

Џеј-зи и Деми Ловато ќе настапат на фестивалот „The Global Citizen“

Американскиот рапер Џеј-зи ќе му се придружи на составот „Coldplay“ заедно со пејачката Деми Ловато на свеченото отворање на „The Global Citizen“ во Индија, кој започнува на 16 ноември во Мумбаи. Први кои ќе настапат се токму членовите на составот „Coldplay“ на чело со Крис Мартин, нешто што популарниот состав го потврди уште од септември.

koldplej

Настапите на сите споменати изведувачи се закажани за 19 ноември. Картите за фестивалот ќе бидат бесплатни за сите оние кои ќе се пријават да станат дел од хуманитарна организација и да пружат поддршка во вид на едукација околу еднаквоста во своите заедници.

demi-lovato

Фестивалот „The Global Citizen“ е основан во 2012 година и се одржува секоја година во Централ Парк.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com