Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДве жртви во тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Две жртви во тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

soobrakajka

Утрово од 06.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш помеѓу с.Владевци и с.Радичево се случила тешка сообраќајна несреќа во која се судриле едно патничко и едно и товарно возило со што кобниот биланс изнесува смрт на две лица и едно потешко повредено. Според неофицијални информации, дошло до директен судир на камионот и пасатот. Сообраќајот е во прекин во двата правци.