HomeДЕНЕШНАРегионДве лица во Косово обвинети за тероризам, мобилизирале млади луѓе

Две лица во Косово обвинети за тероризам, мобилизирале млади луѓе

kosovo-policija

Косовското специјално обвинителство подигна обвинение против две лица од Пеќ поради тероризам. Осомничените се обвинети дека преку радио станици и интернет портали ширеле терористичка пропаганда со цел да се мобилизираат млади луѓе од Косово да се приклучат кон терористички организации во Сирија и Ирак. Тие, исто така, се обвинети поради придружување кон странски сили.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com