HomeДЕНЕШНАРепубликаДве гранати пронајдени во Охридско Езеро

Две гранати пронајдени во Охридско Езеро

Две гранати се пронајдени во водите на Охридското Езеро во близина на брегот, соопшти МВР.

Случајот во полиција вчера утро го пријавил И.А. (35) од Охрид. Полициски службеници утврдиле дека гранатите се на педестина метри од брегот на длабочина од околу три метри.

За пронајдените гранати полицијата го информирала Центарот за управување на кризи.

Извор: http://a1on.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com