Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДУИ изрази сочуство и побара расветлување на престрелката

ДУИ изрази сочуство и побара расветлување на престрелката

Од Демократската унија за интеграција попладнево излегоа со став дека денешниот инцидент во кој дојде до вооружена престрелка меѓу членови на партијата мора да биеде расветлен од полицијата и да се откријат вистинските мотиви. ДУИ изрази жалење за загубениот живот и упати сочуство до семејството на починатото лице, а на повредените во трагичниот настан им посака побрзо закрепнување.