HomeДЕНЕШНАПолитикаДУИ ги избра носителите на листите

ДУИ ги избра носителите на листите

Политичката партија ДУИ ги избра носителите на листите. Шефот на кабинетот на Али Ахмети, Артан Груби ќе ја носи првата изборна единица, секретарот во секретаријатот за рамковен Ејуп Халими во втората, Нафи Дурмиши во третата, Артин Спахиу во четвртата, во петката носителското место му припадна на струшкиот огранок, а листата ќе ја носи Агим Шакири, лидерот Али Ахмети е традиционално во шестата, а грбот ќе му го чува Бранко Манојлевски, претставникот на православните Албанци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com