HomeДЕНЕШНАСветДраматично видео од спасување дете од под урнатините во Алепо

Драматично видео од спасување дете од под урнатините во Алепо

Алепо е под постојани бомбашки напади поради несогласувањата меѓу владата и Исламската држава. Тие постојано се борат за превласт а поради тоа постојано гинат цивили и голем број на деца. Сириската цивилна одбрана објавила драматична снимка на која со голи раце од под рушевините на една бомбардирана зграда, вадат момче.

Тие најпрво копале со машини, а потоа со голи раце и лопати пробале да му го спасат животот на ова момче.
На снимката во еден момент се слуша: „Стана тивок, побрзајте!“. Момчето се здобило со повреди на главата и кога го извлекле спасителите заплакале и му се заблагодариле на Бог.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com