Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионДрама во авион на Ер Србија – патник починал во воздух

Драма во авион на Ер Србија – патник починал во воздух

air-srbija-er-srbija-avion

Германски државјанин Хедрик Б. (81) починал денеска во авион на Ер Србија, кој летал од Штутгарт, пишува „Блиц“. Тој починал десетина минути пред да слета авионот, а првите впечатоци укажуваат дека се работи за природна смрт.

На германскиот државјанин најпрво помош му пружиле персоналот во авионот, но нивните обиди да го реанимираат не биле успешни. Телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.