HomeДЕНЕШНАСветДоналд Трамп сам ќе живее во Белата куќа, Барон и Меланија остануваат во Трамп Кулата

Доналд Трамп сам ќе живее во Белата куќа, Барон и Меланија остануваат во Трамп Кулата

Доналд Трамп го доби местото во Белата куќа каде треба да живее во наредните четири години како претседател на САД, но таму најверојатно ќе биде сам бидејќи неговиот син и сопруга Барон и Меланија нема да му се придружат и ќе останат во луксузната резиденција на Менхетен во Трамп Кулата.

barron-melania

Според американските медиуми главната причина е што Барон кој се уште е во основно училиште сака да го продолжи образованието во Њу Јорк, а неговата мајка е премногу приврзана со него, па затоа обврските како Прва Дама нема да ги врши од Вашинтгон.

Семејството Трамп сепак, ќе биде претставено во Белата куќа, па како сурогат Прва Дама најверојатно улогата ќе ја преземе неговата ќерка Иванка Трамп која веќе доби огромни критики од дипломатските експерти. Инаку без сопругата и синот ќе се направи преседан досега невиден во историјата на САД,

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com