Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАДобро утро, ова е временската прогноза за понеделник

Добро утро, ова е временската прогноза за понеделник

Денешниот ден ни носи облачност скоро во текот на целиот ден и речиси сосема ведраноќ, проследен со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура во пониските места ќе изнесува околу -1, а низ котлините ќе варира од 2 до 6°С, додека максималните температури ќе варираат од 16-тиот до 22-риот 22°С.

Во главниот град слично време, со слабо до умерен ветер. Минималната температура ќе има вредност околу 2°С, а максималната околу 18°С.