HomeАНТИСТРЕСШтосноДобил награда на лотарија два пати за една година!

Добил награда на лотарија два пати за една година!

46-Годишниот Антони Фусаро од Плимут во американската држава Минесота два пати за една година добил награда на лотарија, со што дошол до заработка од речиси два милиони долари. Фусаро минатата недела го освоил џекпотот „Гофер шест“ од 875.000 долари, а прд нешто помалку од една година добил милион долари на лотаријата „Мега милиони“.

Рекол дека то е „чиста среќа“ и дека „верувал дека среќата може повторно да му се врати“. Портпаролката на лотаријата Емили Фрост за тамошните локални медиуми изјавила дека никој до сега го немал забележано овој успех.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com