HomeДЕНЕШНАСкопјеДо среда сончево, од четврток студено и врнежи од дожд

До среда сончево, од четврток студено и врнежи од дожд

Според прогнозата на синоптичарите, во Скопје до среда не очекува сончево и топло време, со повремени периоди на облачност. Максималната температура ќе биде од 18 до 20 степени.

Нагло опаѓање на температурите и дестабилизирање на времето не очекува од четврток за кога се очекуваат обилни врнежи од дожд и максимална температура од 7 до 12 степени, а минималната ќе биде од 6 до 8 степени.

Постепено разведрување се очекува од наредниот викенд кога ќе има и благо покачување на температурата на воздухот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com