HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДевојче од САД малтретирано од чувар на УЈП, поднесена прекршочна пријава

Девојче од САД малтретирано од чувар на УЈП, поднесена прекршочна пријава

policija-2

Чувар вработен во Управата за јавни приходи доби прекршочна пријава за малтретирање на девојче дојдено од САД и за нарушување на јавниот мир во инцидент за кој се уште нема јасни информации како настанал.

Од полицијата информираат дека вчера околу 21 часот 15 годишно девојче од Северна Каролина-САД, заедно со нејзиниот старател М.М. (39), двете сместени во Скопје, пријавиле дека истиот ден околу 16.30 часот  на ул. „11-ти Октомври“, пред зградата на УЈП непознато лице-вработено како чувар во УЈП, ја малтретирал на јавно место.

– Од страна на полициски службеници бил пронајден сторителот со кого бил извршен разговор, по што против истиот е поднесена прекршочна пријава, информираат од МВР.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com