Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаДесетици полицајци добиле отказ за „крвавиот четврток“ во Собранието

Десетици полицајци добиле отказ за „крвавиот четврток“ во Собранието

mvr sobranie napad

Десетици полицајци кои непрофесионално си ја извршиле работата на 27 април, кога се случи „крвавиот четврток“ во Собранието, добиле откази, пренесува „Фокус“.

Според нашите извори, решенијата за отказ биле потпишани во петокот, а денеска полицајците почнале да ги подигаат.

Според неофицијални информации отказ добил целиот кордон полицајци кои биле пред Собранието и уште неколку други и тоа за наводно непревземање мерки во момент на извршување на кривично дело.