HomeДЕНЕШНАРепубликаДенот на независноста на Македонија ќе биде одбележан со почесна артилериска стрелба

Денот на независноста на Македонија ќе биде одбележан со почесна артилериска стрелба

По повод 8. септември – Денот на независноста на Република Македонија, денеска ќе се изврши почесна артилериска стрелба.

Министерството за одбрана соопшти дека ќе бидат истрелани десет плотуни од артилериски орудија и истите ќе ги истрела единица на артилериски баталјон на Армијата на Република Македонија од касарната „Илинден“ во Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com