Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска уште потопло од вчера

Денеска уште потопло од вчера

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Попладне, во главно во западните подрачја ќе има појава на умерена облачност а во доцните попладневни часови можна е изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи сосема на северозапад. Ќе дува слаб до умерен  ветер  од југоисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од  12  до 20, а највисоката дневна 32 до 39 степени.

УВ  индексот ќе има особено висока вредност 9.