Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска топло време

Денеска топло време

soncevo i oblaci

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 17 до 24 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер. Исто така, по одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла. Температурата ќе достигне до 20 Целзиусови степени.