Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАДенеска суво и сончево

Денеска суво и сончево

vreme 3

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови, во некои котлини е можна појава на магла, а во текот на денот ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се движи од -2 до 6, а дневната од 15 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб источен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 2, а дневната ќе се искачи до 18 степени.