HomeДЕНЕШНАДенеска сончево, но студено време

Денеска сончево, но студено време

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во претпладневните часови по котлините ќе има појава на ниска облачност и слаба магла. Утринската температура ќе се движи од минус пет до нула, а дневната од осум до 15 степени.

Во Скопје претпладне со магла, а преку денот сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com