HomeДЕНЕШНАДенеска сончево до умерено облачно – еве ги температурите

Денеска сончево до умерено облачно – еве ги температурите

Од денеска почнува период на променливо облачно време со локални врнежи од дожд, особено во западните делови. Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе има зголемување на облачноста со услови за локален дожд. Дневната температура ќе се движи од 21 до 31 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com