HomeДЕНЕШНАРепубликаДенеска сончево со слаби врнежи од дожд

Денеска сончево со слаби врнежи од дожд

Стабилно и сончево време е временската прогноза за денеска. Утринава малку пооблачно е во југоисточниот дел од земјата, но во текот на денот ќе имаме стабилно време со изолирани повремени слаби локални врнежи и грмежи.

Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Скопје 35, Тетово 33, Маврово 25, Дебар 31, Гстивар 32, Крива Паланка 32, Куманово 36, Штип, Велес и Виница 35, Дојран 38, Струмица 35, Радовиш 34, Кавадарци 36, Гевгелија 37, Берово 30, Охрид 30, Претор 31, Крушево 27, Прилеп 31, Битола 32, Демир Капија 36…

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com